Półka idealna do małej łazienki

W niewielkim mieszkaniu wielką sztuką jest wykorzystać jego powierzchnię do maksimum. Sposobów na to jest bez liku, a jednym z nich jest odpowiedni dobór mebli i akcesoriów.

Efektowna i praktyczna półka narożna


Jednym z pomieszczeń w naszych mieszkaniach, które nie grzeszą dużym metrażem, jest często łazienka. Z drugiej strony jest to miejsce, które trudno urządzić minimalistycznie, bowiem musimy tam zmieścić wiele sprzętów dużych i małych. Pomóc nam w tym może półka narożna, która nie zajmie nam cennego miejsca, a pozwoli uporządkować wiele niezbędnych w łazience drobiazgów. Stylistycznie dopasowana do wnętrza będzie też pełnić funkcję ozdobną. Komplet dwóch czarnych metalowych półek narożnych w kolorze czarnym to idealny dodatek do łazienki urządzonej w stylu industrialnym. Czerń będzie doskonale współgrała z szarymi imitującymi beton kafelkami, które są charakterystyczne dla tak zaaranżowanych wnętrz. Narożna półka w tym kolorze to także dobra propozycja do łazienek urządzonych minimalistycznie, w których dominuje biel – czarny dodatek będzie z nimi kontrastował, dając w ten sposób ciekawy efekt.

Drobiazgi pod kontrolą

W łazience nie tylko bierzemy kąpiel, ale też poddajemy się wielu innym zabiegom higienicznym i upiększającym. Jest to również miejsce, w którym robimy pranie, a także przechowujemy środki i akcesoria przeznaczone do sprzątania. Na wszystkie te drobiazgi musimy znaleźć miejsce – część z nich staramy się ukryć, bo są wątpliwą ozdobą, inne chcemy wyeksponować. Półka narożna umieszczona obok wanny lub prysznica, może nam służyć do przechowywania kosmetyków potrzebnych podczas kąpieli, a także gąbki i innych akcesoriów. W pobliżu lustra również taka półka będzie niezwykle przydatna. Pomoże nam ona wyeksponować buteleczki z perfumami, a także elementy dekoracyjne, których w łazience też nie powinno zabraknąć. Półki narożne to genialne rozwiązanie tam, gdzie brakuje miejsca na inne meble – nie zajmują zbyt wiele cennego miejsca, a ułatwiają zachowanie w łazience porządku.

(0)