Jak dobrać lustro nad umywalkę?

Lustro nad umywalkę w łazience, a nawet w toalecie jest niezbędnym elementem wyposażenia. Pełni zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną. Jest niezbędne do wykonywania różnorodnych zabiegów higienicznych. Lustro jest potrzebne, aby przejrzeć się w nim i ewentualnie poprawić swój wygląd. Musi być dobrane do potrzeb oraz do stylizacji łazienki. Właściwie dobrane lustro nad umywalkę sprawi, że wnętrze będzie wydawało się większe i przestronniejsze. W ostatnim czasie hitem wnętrzarskim jest lustro łazienkowe z szafką led. Dodatkowe oświetlenie rozjaśnia wnętrze i sprawia, że pokój kąpielowy prezentuje się znakomicie. W dzisiejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące lustra nad umywalkę. Postaramy się również rozwiać wątpliwości dotyczące lustro-szafki łazienkowej oraz lustro łazienkowe z szafką led. Dzięki naszym radom dobór lustro- szafki łazienkowej nie będzie już żadnym problemem.

Lustro nad umywalkę – jaki powinno mieć rozmiar?

Gdy wybierzesz do swojej łazienki lub toalety lustro nad umywalkę, to na pewno zastanawiasz się, jaki rozmiar będzie właściwy. Pamiętaj, że wielkość lustra z szafką do łazienki jest zależna wyłącznie od tego, ile szklanych tafli będzie w pomieszczeniu. Tradycyjnie w pokojach kąpielowych lustro montowane jest nad umywalką. W nowoczesnych wnętrzach bardzo często pojawiają się dwie umywalki. W takiej sytuacji możesz powiesić dwa lustra lub zdecydować się na duże lustro z szafką do łazienki, dzięki temu zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania różnorodnych akcesoriów łazienkowych. W każdej z tych opcji możesz zdecydować się na różne warianty. Gdy pokój kąpielowy jest niewielkich rozmiarów, to możesz zdecydować się na lustro z szafką do łazienki https://alasta.pl/kategoria-produktu/szafki-lazienkowe-z-lustrem/ o większym rozmiarze. Optycznie powiększy wnętrze i daje więcej możliwości przechowywania (co jest ważne w małych pomieszczeniach). Druga możliwość to lustro dobrane szerokością do umywalki. Jest to jedne z najpopularniejszych rozwiązań niezależnie od wielkości pokoju kąpielowego. Rozwiązanie to jest stosowane zwłaszcza, w przypadku lustro-szafka do łazienki. Trzecim wariantem, na jaki można się zdecydować jest lustro-szafka do łazienki mniejsza od umywalki. Rozwiązanie to jest rzadko spotykane – najczęściej wyłącznie w awangardowych wnętrzach. Przyjmuje się, że lustro nad umywalkę powinno mieć szerokość między 40, a 80 cm, dzięki temu możliwe jest wygodne korzystanie z tego mebla.

Lustro nad umywalkę – jaki kształt będzie najlepszy?

Tradycyjnie lustro nad umywalkę ma kształt okrągły lub prostokątny (najczęściej jest to lustro łazienkowe z szafką led).  Obecnie w sklepach można znaleźć różne formy lustro nad umywalkę. Oferowane są lustra owalne, kwadratowe, w kształcie serca czy plastra miodu. Gdy decydujesz się na lustro nad umywalkę o oryginalnym kształcie, to podkreśli ono wygląd pomieszczenia kąpielowego i nada mu nieco awangardowego wydźwięku. Pamiętaj, że lustro nad umywalkę powinno swoim kształtem pasować do baterii i umywalki. W pokojach kąpielowych bardzo ważna jest dbałość o szczegóły i wrażenie uporządkowania wnętrza.

Lustro-szafka łazienkowa – dlaczego warto?

Jeśli masz małą lub nieustawną łazienkę, to najlepszym rozwiązaniem będzie lustro łazienkowe z szafką led. Dzięki temu pomieszczenie kąpielowe zyska dodatkowe oświetlenie, a Ty miejsce do przechowywania niezbędnych akcesoriów łazienkowych. Gdy chcesz uzyskać spójny wystrój pomieszczenia, to wybierz gotowy zestaw mebli w jednobarwnym kolorze.

(0)