Oryginalny styl industrialny

Szczęśliwi posiadacze mieszkań o dużej powierzchni mają spore pole do popisu podczas ich aranżacji. Jeżeli lubią surową prostotę, to idealny dla nich będzie styl industrialny, który pozwala stworzyć wnętrze interesujące, oryginalne i klimatyczne.

Styl dla przekornych

Cechy charakterystyczne tego cieszącego się od lat powodzeniem stylu to przede wszystkim duża przestrzeń pozbawiona zbędnych niefunkcjonalnych dodatków, surowe elementy konstrukcyjne i neutralna kolorystyka. To, co we wnętrzach zaaranżowanych w innych stylach mogłoby zostać uznane za wadę, we wnętrzach loftowych jest ich największą zaletą. Ściany z betonu, surowej cegły, metalowe meble wyglądające jak te w garażu taty – to trzeba lubić! Okazuje się jednak, że ten niejednoznaczny styl ma wielu wielbicieli i nigdy się nie nudzi. Nie ma już chyba mebla, który nie byłby produkowany w stylu industrialnym. Na rynku znajdziemy szafy, fotele, lampy, a także łóżka w stylu loft. Tak bogaty wybór pozwala na to, aby każde domowe pomieszczenie było urządzone spójnie stylistycznie.

Łóżka dla miłośników prostoty

Niewielki metraż mieszkania nie powinien nas zniechęcać do urządzenia go w stylu loft – kawalerka tak zaaranżowana również może budzić zachwyt. Jeżeli nie mamy charakterystycznych dla tego stylu dużych okien, to zadbajmy przynajmniej o to, aby tych, które mamy, nie zasłaniać. Dzięki temu salon czy sypialnia będą sprawiały wrażenie większych, a w pogodne dni zostaną zalane światłem słonecznym. Styl industrialny to propozycja dla osób, które cenią prostotę, minimalizm, a także naturalne materiały. Łóżka w stylu loft łączą w sobie wszystkie te cechy – prezentują się elegancko, choć surowo, ale ich ostateczny look uzależniony jest od dodatków. Osoby, które lubią otaczać się intensywnymi kolorami nie muszą w loftowym wnętrzu z nich rezygnować. Kolorowe poduchy czy narzuta będą tworzyć interesujący kontrast dla stonowanego otoczenia. Loftowe klimaty są ponadczasowe, dlatego nie musimy się obawiać, że moda na nie szybko przeminie.

(0)