Inspiracja stylem loftowym. Duch industrializmu we współczesnych domach

Lofty są ciekawą propozycją współczesnego budownictwa. Ich historia sięga lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, ale współczesne budynki stawiane z tym zamysłem są propozycją dla ludzi wyzwolonych, łamiących ogólne stereotypy. Styl loftowy jest zaczerpnięty z architektonicznego industrializmu, który powstał, gdy pomieszczenia przemysłowe zaadaptowano na warunki mieszkalne. Okazuje się, że zaciekawienie tym nurtem jest tak silne, iż poszczególne elementy zostają przemycane do wnętrz, które urządzane są także w odmiennych stylistykach. Dzięki takiemu eksperymentowaniu można wyczarować niezwykły, urokliwy i niepowtarzalny klimat w swoim domu. 

Gdzie pasuje biurko loftowe?

We współczesnej aranżacji loftowej połączenie drewna z metalem jest zestawem obowiązkowym. W takiej formie prezentuje się biurko loftowe, którego konstrukcyjna prostota zachwyca. Jest to mebel, który znakomicie urozmaici wystrój pokoju młodzieżowego. Biurko cechuje się stabilną konstrukcją. Drewniany blat pięknie komponuje się z metalowymi, stylowymi nogami. To lekki mebel, który odbiega wizerunkowo od tradycyjnego, topornego biurka z szufladami i szafkami. Blat jest wykonany z pięknego, ciemnego drewna. Nieregularne zabarwienie jest wyjątkowym atutem wizualnym. Mebel ten będzie też doskonałym elementem wystroju gabinetu w miejscu pracy. Kolorystyka biurka sprawia, że jest ono meblem uniwersalnym. Może być zestawione z dowolną kolorystyką. Biurko w stylu loftowym będzie pasować, zarówno do minimalistycznego krzesła, jak i skórzanego, obrotowego fotela. 

Biurko w pokoju młodzieżowym. Jaką pełni rolę?

Biurko w pokoju młodzieżowym jest jednym z ważniejszych mebli. Zapewnia optymalne warunki do nauki. Ważne jest, aby zestawić je z odpowiednio dobranym krzesłem oraz rodzajem oświetlenia. Biurko loftowe jest znakomitym pomysłem na aranżację pokoju młodzieżowego, ponieważ pasuje, zarówno do dziewczęcego, jak i chłopięcego wystroju. Jego rzetelne wykonanie sprawia, że jest to element wystroju na lata użytkowania. 

(0)