Superplastyfikatory – co warto wiedzieć? 

Aby budynek był stabilny, należy zdecydować się na zakup betonu o wysokiej jakości. Przede wszystkim należy postawić na domieszki, które są rzeczywiście wykonane z trwałych materiałów, a także należy pamiętać o tym, aby odpowiednio rozprowadzić wszystkie proporcje razem ze sobą i połączyć mieszankę z wodą. Aby jednak poprawić nieco właściwości danego betonu warto zdecydować się na tak zwane plastyfikatory lub też superplastyfikatory do betonu są to różnorodne mieszanki, które pomagają na poprawnie właściwości parametrów mechanicznych danych substancji. Zwykle wykorzystuje się je do produkcji tworzyw sztucznych i znajdują swoje zastosowanie w budownictwie. Jakie mają zadania superplastyfikatory do betonu? Zachęcamy serdecznie do przeczytania artykułu. 

Superplastyfikatory – zadania

Plastyfikatory czy też superplastyfikatory, które mają bardzo podobne właściwości tylko mocniej działają, mają różne zadanie. Przede wszystkim znacząco poprawiają parametry danego betonu, w zależności od tego jakie plastyfikatory czy superplastyfikatory się zakupi. Wtedy będą one miały odpowiednie zadania i właściwości. Wiele z nich przede wszystkim wykorzystuje się do napowietrzania betonu, aby nieco wzmocnić jego wytrzymałość do opóźnienia czy to jest przyspieszenie wiązania. Jeżeli rzeczywiście mamy do zrobienia dosyć duży kawałek wylewki, a nie chcemy żeby on na bardzo szybko zaschnęła, warto wykorzystać tego typu plastyfikatory, które opóźniają wiązania co ciekawe inne plastyfikatory i superplastyfikatory do betonu uplastyczniają, czyli ilość upłynniającej wody przyspieszają twardnienie. Są odporne na wodę. Dzięki temu stosując to do betonu, stanie się on bardziej odporny na wodę są ekspansywne, a także mają bardzo dużo różnych innych właściwości między innymi barwiące atrakcyjne czy pianotwórcze. 

Superplastyfikatory do betonu stosuje się zwykle do betonu, by poprawić wodoszczelność. Jest to ulepszona wersja plastyfikatorów. 

(0)