Dekoracyjne i praktyczne dodatki do domu

Dodatki to drobiazgi, bez których możemy się w domu obejść, ale warto je mieć, bo sprawiają, że mieszka nam się przyjemniej i piękniej.

Dekoracje do przedpokoju

W każdym domowym pomieszczeniu jest miejsce na choćby niewielką dekorację, która nie tylko cieszy oczy, ale też podkreśla styl aranżacji wnętrza. Ozdobną rolę mogą grać także rzeczy praktyczne, które dzięki kreatywności projektantów zyskują tę dodatkową cechę. Wycieraczka może być szara i zwyczajna, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby była niebanalnym zaproszeniem do naszego domu. Mogą ją bowiem zdobić ciekawe czy dowcipne napisy albo rysunki. Atrakcyjne dodatki do domu możemy więc spotkać jeszcze przed przekroczeniem progu, albo tuż za nim, czyli w przedpokoju. Często traktujemy go po macoszemu, bo nie spędzamy w przedpokoju dużo czasu, ale warto go urządzić ładnie, bo od niego zależy pierwsze wrażenie, jakie robi mieszkanie. W stylowym przedpokoju nie może zabraknąć ozdobnych wieszaków, lustra w dekoracyjnej ramie, a także jest tam miejsce na zegar czy zdjęcia w ozdobnych ramkach.

Zawsze modne dodatki w stylu retro

Jednym z cieszących się od lat popularnością stylów jest retro. Takie wnętrza nawiązują do designu, który święcił triumfy od lat 50. do 70. minionego wieku. Okazało się, że ta stylistyka się nie zestarzała i nadal ma bardzo wielu zwolenników. We wnętrzach retro współczesne elementy wyposażenia sąsiadują z tymi sprzed lat. Miejscem, do którego urządzenia przywiązujemy zazwyczaj największą wagę, jest salon, a w tym w stylu retro nie może zabraknąć dodatków nieco sentymentalnych, jak pięknie oprawione stare fotografie czy ozdobne poduszki. Nietuzinkowe dodatki do domu mogą znaleźć swoje miejsce także w kuchni. To pomieszczenie, w którym niezbędnych jest wiele akcesoriów, a każde z nich może być nie tylko przydatne, ale też piękne i stylowe. Szklane zdobione pojemniki na słodycze czy miód, retro stojaki na ręczniki, a także uszyte z dekoracyjnych tkanin siedziska na krzesła to tylko część naszego bogatego asortymentu. Styl retro ma także tę zaletę, że nigdy nie wychodzi z mody.

(0)