Zakończenie roku szkolnego 2019/2020.


Koniec roku szkolnego – wydarzenie radosne, wyczekiwane, odliczane. W tym roku szkolnym jednak inne niż zwykle, nietypowe, w cieniu pandemii, bo zamiast cieszyć się z pożegnania, wolelibyśmy chyba się spotkać razem.

W związku z pandemią w tym roku szkolnym nie było uroczystego zakończenia roku szkolnego. Uczniowie mogli odebrać świadectwa osobiście podczas dyżuru wychowawcy w danej klasie lub w sekretariacie szkoły.

Koniec roku szkolnego to szczególnie ważny moment dla uczniów klasy ósmej, którzy żegnają się ze szkołą, kolegami i koleżankami z klasy, nauczycielami. W tym roku absolwenci odebrali świadectwa ukończenia szkoły inaczej niż bywało to do tej pory, w kameralnym gronie – w obecności Pani Dyrektor Marzanny Stefaniak, oraz swojej wychowawczyni Barbary Dereń.

Ze względu na zaistniałą sytuację pandemii ten rok był dla wszystkich wielkim wyzwaniem. Kształcenie na odległość nie funkcjonowałoby tak dobrze, gdyby nie pomoc i wielkie zaangażowanie ze strony Rodziców, którym za trud, energię i wsparcie ogromnie dziękujemy.

Teraz czas na zasłużony odpoczynek, zwłaszcza od komputerów! Całej społeczności życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, a we wrześniu miejmy nadzieję, że zobaczymy się w szkole, w klasach, przy tablicach, w świetlicy, w bibliotece, na boisku.

1

1

1 czerwca 2020r Dzień Dziecka

1

1

XIV rocznica nadania imienia Oddziału Partyzanckiego "Jędrusie" szkole
w Sulisławicach.

W ramach obchodów XIV rocznicy nadania imienia uczniowie klas I – IV wykonali prace plastyczne pt. „Patron mojej szkoły”. Prace wykonane przez uczniów są plastyczną wypowiedzią na temat naszej szkoły i jej patrona – Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie”. Przedstawiają m.in. sztandar naszej szkoły, symbol Jędrusiów i Polski Walczącej, budynek naszej szkoły z nazwą i symbolem wskazującym na patrona czy też pomnik Jędrusiów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i przygotowanie pięknych prac.

1

1

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach i placówkach oświatowych.

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.

1

1

Akcja "Rysunek dla bohaterów"

Przed świętami zaprosiłyśmy Was do włączenia się w akcję wymyśloną przez szczecińskiego policjanta pt: „Rysunek dla bohaterów”. Kolorowe obrazki, mają być wyrazem szacunku i solidarności z tymi, którzy w tym trudnym czasie są szczególnie zaangażowani w walkę z koronawirusem i troszczą się o nasze bezpieczeństwo. Dziękujemy za udział w akcji. Poniżej zamieszczamy Wasze piękne prace. Oczywiście cały czas możecie je do nas przesyłać, a my każdą zamieścimy na stronie internetowej szkoły.

1

1

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.

Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.

1

1

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” w Sulisławicach informuje, że decyzją Ministra Edukacji Narodowej zajęcia w przedszkolu i szkole będą zawieszone na 2 tygodnie od 12 do 25 marca 2020r.
12 i 13 marca szkoła prowadzi wyłącznie zajęcia opiekuńcze. Szczegółowe informacje są na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

1

1

I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

2 marca 2020 r. na hali sportowej PSP im. Św. Jana Pawła II w Łoniowie odbył się etap gminny I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka. Olimpiada jest pilotażowym programem zainicjowanym jest przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty i ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci a także rozwijanie umiejętności współpracy i współdziałania w zespole z przestrzeganiem zasad zdrowej rywalizacji sportowej. Organizatorem olimpiady było Publiczne Przedszkole w Łoniowie.
fot. Marcin Maj

1

1

Walentynki

Piątek 14 lutego 2020r. upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni i atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji walentynek. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Na korytarzu została ustawiona czerwona skrzynia, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie walentynkowo - samorządowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom. Grupy przedszkolne zorganizowały zabawę walentynkową w swoich salach. Natomiast uczniowie klas 0 – VIII świetnie się bawili popołudniu na zabawie choinkowo – walentynkowej. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie poczęstunku.

1

1

„… Bo babcia i dziadek to tacy ludzie, którzy mają srebro we włosach i złote serce.”

Święto Babci i Dziadka to jedna z najpiękniejszych uroczystości w roku.
To dzień niezwykły, pełen radości, uśmiechów i wzruszeń.
23 stycznia 2020 roku uczniowie grup przedszkolnych i klas I-III zaprosili swoich Kochanych Dziadków i Babcie na spotkanie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny złożony z jasełek, wierszy i piosenek nawiązujących do święta. Po występach podeszły do swoich najbliższych, aby powiedzieć jak bardzo ich kochają i wręczyć im prezenty i serduszka z życzeniami.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, młodzieńczej energii oraz pociechy z wnuków.

1

1

Jest taki dzień….

Wigilia szkolna. 20 grudnia 2019 roku w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej cała społeczność szkolna spotkała się przy wigilijnym stole.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy III, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach zaprezentowali je przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście, były kolędy, życzenia i wspólny posiłek.

1

1

Szkolne Dni Życzliwości Tolerancji i Pozdrowień

"Ludzi należy dzielić na dobrych i złych. Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek – nie mają żadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem." - Irena Sendlerowa

10 grudnia 2019 roku w Światowy Dzień Praw Człowieka odbył się apel podsumowujący Szkolne Dni Życzliwości Tolerancji i Pozdrowień. Przez dwa tygodnie trwania akcji w naszej szkole dożo mówiło się o tolerancji, życzliwości i prawach człowieka. Uczniowie przygotowywali się do występu na apelu szkolnym, a także mieli okazję przyczepić karteczkę z miłym słowem na „tablicy życzliwości i pozdrowień”.

Podczas apelu uczniowie z każdej klasy zaprezentowali krótkie programy artystyczne. Poprzez wypowiadane słowa oraz piosenki uczniowie nawoływali do respektowania praw dzieci, otwartości, wzajemnego szacunku, traktowania wszystkich z godnością, cierpliwości, wyrozumiałości dla odmienności, do poszanowania cudzych uczuć, wierzeń i obyczajów.

1

1

Mikołajki

6 grudnia to wyjątkowy dzień, na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci. Od samego rana w tym wyjątkowym dniu, na korytarzu, pojawili się uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach i świątecznych strojach. Było dużo radości i uśmiechu. Gazetka Samorządu Szkolnego również przybrała świąteczny klimat.
U najmłodszych naszych uczniów zagościł specjalny gość czyli Mikołaj. Dzieci witały go z ogromnym entuzjazmem. Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci przez cały rok były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Mikołaj obiecał, że odwiedzi szkołę za rok i na pamiątkę uwiecznił swoją osobę na wspólnych zdjęciach z dziećmi.

Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!

1

1

Akcja "Podziel się zabawką"

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował akcję "Podziel się zabawką" - zbiórkę zabawek, pluszaków, gier, i akcesoriów papierniczych dla chorych dzieci przebywających w szpitalu w Tarnobrzegu. Akcja miała na celu uwrażliwienie naszych uczniów na potrzeby i cierpienie drugiego człowieka oraz wniesienie trochę radości i uśmiechu na twarze przebywających tam małych pacjentów.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji, bo dzięki Waszej ofiarności na buziach obdarowanych dzieci pojawił się uśmiech!

1

1

Wyjazd na Pływalnię Delfin w Połańcu

Zjeżdżalnia, jaccuzzi, basen rekreacyjny i tor przeszkód na dużym basenie - to atrakcje z których mieli okazję skorzystać uczestnicy wyjazdu na krytą pływalnię do Połańca w dniu 5 grudnia. Czas spędzony „w wodzie” przysporzył wszystkim uczestnikom, oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń. Celem wyjazdu, w którym udział wzięli uczniowie klas 4-6, było propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia i zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu.

1

1

Narodowe Święto Niepodległości

8 XI obchodziliśmy w naszej szkole 101- rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczniowie przygotowali akademię, w której w bardzo ciekawy sposób przedstawili najważniejsze wydarzenia z historii Polski i Polaków doprowadzające do odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Kolejnym punktem uroczystości zgodnie z tradycją szkoły było przekazanie opieki nad Pocztem Sztandarowym młodszym kolegom z klasy VII. Uczniowie program artystyczny, zaprezentowali również 10XI w Centrum Spotkań Wiejskich w Sulisławicach na zaproszenie Koła Gospodyń Wiejskich.

1

1

Warsztaty w Dworku "Różany Puzzel"

5 listopada uczniowie klasy I i II uczestniczyli w wycieczce do Dworku „Różany Puzzel” zlokalizowanego w miejscowości Chmielów, nieopodal Tarnobrzega. Głównym celem wyjazdu były warsztaty robienia jednej z ulubionych potraw dzieci – pizzy. Wszyscy uczniowie samodzielnie rozwałkowali ciasto i skomponowali pizze z ulubionymi składnikami, które następnie powędrowały do pieca. W czasie oczekiwania na degustację bardzo miło i wesoło spędzili czas na zabawie w kąciku zabaw i pracach plastycznych. Gdy pizze zostały upieczone dzieci zasiadły do stołu. Apetyty wszystkim dopisywały, bo samodzielnie zrobiona pizza smakuje najlepiej. Po atrakcjach kulinarnych, dzieci zwiedziły piękny, zabytkowy park w stylu angielskim.

1

1

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy "Magiczna moc bajek"

Nasze przedszkole, grupa 3-4 i 5-latków przystąpiło do udziału w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym
" Magiczna moc bajek" czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni.
Głównym celem projektu jest promowanie wśród dzieci i ich rodzin czytania bajek i baśni jako sposobu na: rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowywanie szczęśliwych dzieci. Projekt podzielony jest na 8 modułów i trwa od października 2019r. do maja 2020r.

Moduł I październik 2019- pt." Szanuję drugiego człowieka"

1

1

Wycieczka do "Fabryki Krówki Opatowskiej"

W dniu 28.10.2019 r. grupa przedszkolna 5-latków wybrała się na wycieczkę do "Fabryki Krówek" w Opatowie. Przedszkolaki w „Krówkarence”- Kawiarence Krówki Opatowskiej z ogromnym zaciekawieniem obejrzały film przedstawiający produkcję przepysznych "krówek", poznali tajemne receptury oraz zdobyli umiejętność "ubierania cukierków w koszulki". Skosztowali pysznych gofrów na patyku i ciepłej herbatki malinowej. Wycieczkę zakończyły zakupy słodkości dla całej rodziny. Wszyscy wrócili do przedszkola w przesłodkim humorze.

1

1

#CodeWeek2019

W dniach 15-20 października uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania #Codeweek2019, którego celem jest popularyzacja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
W ramach ETK zrealizowaliśmy:
Event 1 –Historia Code Week z Uczymy Dzieci Programować
Event 6 –Zakodowana gimnastyka z Uczymy Dzieci Programować
Event 8 – Nasz przyjaciel Scratsch z Uczymy Dzieci Programować
Odbył się także konkurs plastyczny
„Kolorowy i bezpieczny świat Minecraft-a”.

1

1

Tak świętuje Dzień Nauczyciela szkoła w Sulisławicach !

„Nauczyciel widzi więcej niż twarze dzieci, stara się zobaczyć ich dusze” – pod takim mottem 11 października 2019r. w szkole odbyły się obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie zaprezentowali specjalne wystąpienia - talenty, były też podziękowania, komplementy i upominki dla pedagogów. Zobaczcie jak to wyglądało.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom szkoły życzymy, aby każdy dzień obfitował w sukcesy i dokonania, z których będziecie dumni i które docenią ci, dla których będziecie je podejmować.

1

1

Światowy Dzień Zwierząt w naszej szkole.

Światowy Dzień Zwierząt jest obchodzony corocznie 4 października, w dzień Świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Święto to zostało ustanowione w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października. Obchody Dnia Zwierząt mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa.

1

1

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! - Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką. Akcja ma ciekawy przebieg. Młodsi uczniowie, pod opieką dorosłej osoby, wcielają się w role egzaminatorów i przepytują starszych z tabliczki mnożenia. „Egzamin” opiera się na losach o różnym stopniu trudności. Każdy, kto odpowie na 5 pytań z losu, otrzymuje tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

1

1

Akcja Sprzątanie Świata 2019

Celem tegorocznej edycji jest zachęcanie do podejmowania działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami. Nasza społeczność szkolna doskonale zdaje sobie z tego sprawę i tak jak zawsze również w tym roku przystąpiła do powyższej akcji. Dla nas ochrona środowiska jest niezwykle ważna, ponieważ wszyscy chcemy mieszkać na czystej Ziemi, gdzie żyje wiele roślin i zwierząt, a powietrze i woda są wolne od zanieczyszczeń.

1

1

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 i
pasowanie na ucznia


1

1

Aktualności z roku 2018/2019
1

Aktualności z roku 2017/2018